جمعه , 29 تیر 1403
جدیدترین مقالات

جوانسازی پوست با لیزر

تاریخ ارسال :

۱۵ بهمن ۱۴۰۱

لیزر پوست

پوست همراه همیشگی ما در طول زندگی است. داشتن پوستی شاداب و بدون لک و جوش، یکی از جذابیت‌ها و آرزوهای همیشگی ما است. از حدود ٢٥سالگى، اولین نشانه‌هاى پیری پوست شروع به ظاهرشدن می‌کند، به تدریج، پوست خشک تر مى‌شود، تیرگى و کدورت پوست افزایش مى‌یابد وکم کم خطوط ریز و سپس چین و چروک‌هاى عمیق ایجاد مى‌شود، استحکام و سفتى پوست کم مى‌شود و خاصیت کشسانی (الاستیسیته) پوست کاهش مى‌یابد.

علاوه بر آثار پیری ، ممکن است بعضی افراد دچار سوختگی شده باشند یا جای جوش و زخم و آکنه زیبائی ظاهری این افراد را خراب کرده باشد ، در هر حال چه پیری چه دلایل دیگر، امروزه میتوان با استفاده ازلیزرها و دیگر دستگاه های جوانسازی، کیفیت پوست را بهبود بخشید.

 

بهترین زمان لیزر

بهترین زمان برای جوانسازی پوست با لیزر,  پاییز و زمستان است. شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید، جوانسازی پوست با لیزر، در فصول خاص بیشتر توصیه می‌شود.دلیل آن، کوتاه شدن روزها در پاییز و زمستان است. معمولا پس از انجام لیزر، پوست نسبت به آفتاب حساس می‌شود. هر چند توصیه می‌شود که مکررا از کرم‌های ضد آفتاب  ۴۰ به بالا استفاده کنید؛ اما کوتاه‌تر بودن زمان تابش آفتاب در این فصول سبب میشود، بهترین وقت برای استفاده از لیزرهای جوانسازی باشد.

 

کاندید مناسب برای انجام جوانسازی پوست با لیزر

اگر سن شما بیش از ۲۵ سال است و در نواحی اطراف چشم، دهان و پیشانی، دارای چین و چروک‌ و خطوط سطحی هستید، می‌توانید از زیباسازی و ترمیم پوست با لیزر استفاده کنید. همچنین، در صورتی‌که اسکار پوستی دارید و یا جای جوش و آکنه بر روی پوست شما باقی‌مانده است، لیزر پوست بهترین روش برای بهبود وضعیت پوست‌تان است

حتما بخوانید
تغذیه مناسبِ کیست تخمدان

جوانسازی پوست با لیزر دی‌اکسید کربن فرکشنال

یک روش ایمن و کم‌تهاجمی بوده و برای جوانسازی پوست بسیار موثر می‌باشد. در این روش از امواج لیزر  به منظور نفوذ به لایه پوست و تحریک کلاژن استفاده می‌شود. این امواج تاثیری زیادی بر روی لایه‌های میانی پوست به نام درم گذاشته و منجر به تولید کلاژن‌های بیشتر می‌شوند. از این روش برای از بین بردن خطوط و چین و چروک‌های ظریف پوست، درمان اسکارهای آکنه‌، بهبود ترکهای پوست و از بین بردن تیرگی های پوستی و بهبود کیفیت پوست استفاده می شود.

 

مراحل انجام لیزر

جوانسازی پوست با لیزر یک عمل زیبایی کم تهاجمی است که نیازی به بستری ندارد. قبل از انجام لیزر، داروی بی‌حسی موضعی به صورت کرم موضعی، استفاده خواهد شد. از آنجایی که جوانسازی پوست با لیزر روش ملایمی است، شما هیچ درد و ناراحتی را تجربه نخواهید کرد. تنها شاید گرمای ملایمی را روی پوست خود حس کنید. معمولا، این روش به ۱ الی ۳ جلسه درمانی نیاز داشته و مدت درمان در هر جلسه بین ۳۰ الی ۴۵ دقیقه متغیر است. البته حدود۴۵ دقیقه هم پیش از لیزر، کرم بیحسی بر روی پوست قرار خواهد گرفت. یکی از مهمترین مزایایی که لیزر فرکشنال دارد، بهبودی سریع آن پس از عمل است. همچنین اولین نتایج درمان بعد از ۲ هفته نمایان می‌شوند، اما نتایج نهایی درمان را سه ماه پس از لیزر میتوان دید.

 

جوانسازی پوست بوسیله دستگاه های  آر اف سوزنی

این سیستم که فراکتورا و پروفاند بهترین نمونه های آن هستند، به این صورت عمل می‌کند که سوزن‌های بسیار ظریف وارد پوست می‌شود که بین آنها امواج رادیویی مبادله می‌شود این مساله باعث ایجاد گرما در بخش درم پوست می‌شود که این گرما باعث ایجاد کلاژن جدید و اتقباض کلاژن‌های قدیمی می‌شود. بوسیله دستگاه های  آر اف سوزنی  بخش‌هایی از پوست حرارت می‌بیند و بخش عمده‌ای در معرض حرارت قرار نمی‌گیرد. این مساله باعث می‌شود که عوارض آر اف سوزنی کمتر شود.

حتما بخوانید
تقویت سیستم ایمنی بدن

 

کاربردهای دستگاه های  آر اف سوزنی چیست؟

مهمترین کاربرد آن در سفت کردن پوست و درمان شلی پوست است. در واقع آر اف این قابلیت را دارد که یک لیفتینگ بدون جراحی برای پوست ایجاد کند..یکی از کاربردهای مهم  آر اف، سفت کردن غبغب و ناحیه فک می‌باشد. این اثر بخصوص در خانم‌ها بسیار چشمگیر است به طوری که بعد از یک یا دو جلسه واضحاً از سفت شدن غبغب و ناحیه فک ابراز رضایت دارند. ارزش این کار وقتی مشخص می‌شود که این اثر را با لیزر لیپولیزر مقایسه نماییم. با توجه با اینکه لیزر لیپولیز عمل تهاجمی است و احتمال عوارض نیز وجود دارد، آراف به عنوان یک روش کاملاً غیر تهاجمی و بدون عارضه روش بسیار مناسبی است. آر اف برای سفت کردن پوست گردن نیز عالی عمل می‌کند. با توجه به نازکی پوست گردن می‌توان گفت که آراف برای سفت کردن پوست گردن رقیبی ندارد.

دکتر علی سجادیان

پیشنهاد ما به شما

شکم درد همراه با نفخ

شکم درد همراه با نفخ؛ از علت تا هشدار خطر

گاهی یک علامت کوچک، نشانه ای برای یک بیماری جدی است. شکم درد همراه با …

دیدگاهتان را بنویسید