جمعه , 29 تیر 1403
جدیدترین مقالات
سم زدایی بدن از طریق پا در خانه
سم زدایی بدن از طریق پا در خانه

سم زدایی بدن از طریق پا در خانه

سم زدایی پا شامل خیساندن پاهای شما در حمام یونی برای کمک به حذف سموم از بدن است. تصور می شود که همراه با از بین بردن سموم، سم زدایی پا نیز می تواند به افزایش گردش خون و تسکین درد و درد در سراسر بدن کمک کند.

سم زدایی پا همچنین می تواند با استفاده از ماسک های پا، اسکراب، پد و طب فشاری انجام شود. این مقاله در مورد مزایای سم زدایی پا و دستور العمل هایی که می توانید در خانه امتحان کنید، بحث می کند.

مزایای سم زدایی پا

بسیاری از مزایای سلامتی مرتبط با سم زدایی پا وجود دارد، از جمله:

 • حذف سموم
 • کاهش تورم
 • بهبود سطح استرس و خلق و خوی
 • مدیریت وزن
 • کمک به سلامت قلب خوب و گردش خون
 • تسکین درد و رنج
 • تعادل سطح pH در بدن
 • از بین بردن پاتوژن ها و میکروارگانیسم های بالقوه مضر

متاسفانه، اکثر گزارش های مربوط به مزایای سم زدایی پا حکایتی هستند و توسط تحقیقات تحقیق در مورد اینکه ایا ادعاهای بهداشتی از نظر علمی دقیق هستند، پشتیبانی نمی شود. یک مطالعه انجام شده در سال 2012 نشان داد که سم زدایی پا به اعتیاد به مواد مخدره زندگی نمی کند و نمی تواند به حذف سموم از بدن کمک کند.

با این حال، تحقیقات دیگر در مورد حمام پا و ماساژ نشان می دهد که انها می توانند به کاهش علائم اختلالات خلقی مانند اسکیزوفرنی به دلیل اثر ارامش بخش انها کمک کنند.

حمام پای یونی چگونه کار می کند؟

حمام پا یونی با ترکیب اب با ذرات باردار شناخته شده به عنوان یون کار می کنند. یون ها زمینه ای را ایجاد می کنند که برای تمیز کردن یا تمیز کردن طراحی شده است. مولکول های اب زمانی از هم جدا می شوند که این ذرات باردار با اب مخلوط شوند. سپس گفته می شود که یون ها سموم را از طریق پایین پا می کشند. با این حال، هیچ تحقیقی این ادعاها را معتبر نشان نداده است. حمام پا به کمک دستگاه سم زدایی بدن انجام می شود و کمک بسزایی به سلامت عمومی بدن میکند.

حتما بخوانید
تاثیر دارچین بر قند خون، دیابت و آلزایمر
اپسوم نمک حمام پا

راه هایی برای حذف سموم از بدن

با توجه به تحقیقات علمی فعلی، شما نمی توانید سموم را از طریق پا از بدن خارج کنید.

سموم به روش های مختلفی از بدن فیلتر می شوند. وقتی نفس می دهید، دی اکسید کربن را از بدن خارج می کنید. راه دیگر از طریق فرایندهای طبیعی بدن است. اندام های خاص مانند کبد، کلیه ها و غدد لنفاوی، مواد مضر و غیر ضروری را فیلتر و حذف می کنند.

ادعاهای بهداشتی در مورد حذف سموم از طریق پا در حال حاضر بی اهمیت تلقی می شود زیرا هیچ مدرکی از اثربخشی سم زدایی پا حمایت نمی کند. افرادی که سم زدایی پا را بر روی خود انجام داده اند ممکن است به دلیل اینکه چگونه این فرایند رنگ اب را تغییر می دهد، بگویند. با این حال، این شواهد حکایتی بر اساس علم نیست. اب ازمایش شده پس از سم زدایی پا هیچ سمی را تشخیص نداده است.

چرا اب پس از سم زدایی پا تغییر رنگ می دهد؟

تغییر رنگ اب در طول سم زدایی پا اغلب به حذف سموم نسبت داده می شود. با این حال، به احتمال زیاد به دلیل خاک یا عرق روی پا قبل از قرار دادن انها در حمام است یا می تواند به دلیل نمک یا سایر محصولات اضافه شده به اب باشد که باعث تغییر رنگ می شود. استفاده از اب شیر همچنین می تواند تغییر رنگ در اب را تشویق کند. شما می توانید نحوه کار با دستگاه سم زدایی را مشاهده کنید و خودتان این کار را با خیال راحت انجام دهید.

حتما بخوانید
خواص گل بابونه (۸ خاصیت اثبات شده بابونه برای بدن)

دستور العمل سم زدایی پا

در حالی که سم زدایی پا ممکن است سموم را از بدن شما حذف نکند، می تواند یک تجربه لذت بخش باشد که می تواند به نرم شدن پاهای شما کمک کند، ارامش بخش باشد و برای برخی از بیماری های پا تسکین یابد.

انها همچنین به طور کلی برای اکثر مردم بی خطر هستند، بنابراین حتی اگر انها انچه را که بسیاری ادعا می کنند انجام نمی دهند، هنوز هم می توانند علاوه بر روال مراقبت از خود شما عالی باشند.

گذشته از محصولات خریداری شده از فروشگاه، مانند IonCleanse، برخی از رایج ترین دستور العمل های سم زدایی طبیعی پا شامل موارد زیر است.

اپسوم نمک حمام پا

ترکیب نمک اپسوم با اب گرم و خیساندن پاهای خود به مدت 20 تا 30 دقیقه می تواند به ارامش کمک کند. در حالی که هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد حمام کردن در نمک اپسوم می تواند به حذف سموم کمک کند، تحقیقات نشان داده است که انها ممکن است به کاهش درد مرتبط با نوروپاتی دیابتی (درد عصبی در پاها به دلیل دیابت) و همچنین خستگی مرتبط با شیمی درمانی کمک کنند. 

سرکه سیب حمام پا

حمام پا سرکه سیب با رقیق کردن 1 فنجان سرکه در حمام پا پر از اب گرم و خیساندن پاهای خود به مدت 20 تا 30 دقیقه ساخته می شود. در حالی که برخی از شواهد حکایتی از استفاده از سرکه سیب در حمام پا حمایت می کند، تحقیقات محدودی برای تایید ادعاهای بهداشتی در دسترس است.

مطالعاتی که انجام شده است به نتیجه مخالف رسیده است، که حمام کردن پاهای خود را در سرکه سیب و اب می تواند پوست را تحریک کند و باعث اسیب بیشتر از خوبی شود. 

حتما بخوانید
سنگ کلیه

جوش شیرین و حمام نمک دریا

ترکیب نمک دریا با جوش شیرین و حل در حمام پا را به این دستور العمل سم زدایی پا. شما می توانید پاهای خود را تا 30 دقیقه خیس کنید.

در حالی که تحقیقات در مورد این نوع حمام پا کمیاب است، برخی شواهد از مزایای سلامتی مرتبط با حمام کردن در نمک دریا حمایت می کند و دریافت که می تواند به موارد زیر کمک کند:

 • افزایش هیدراتاسیون پوست
 • بهبود عملکرد مانع پوست
 • کاهش التهاب در شرایط پوستی مانند درماتیت اتوپیک

ایا حمام پا برای همه است؟

در حالی که به طور کلی امن در نظر گرفته، حمام پا باید اجتناب شود اگر هر یک از زیر اعمال می شود:

 • تو حامله ای
 • شما یک ضربان ساز یا هر ایمپلنت الکتریکی در بدن دارید.
 • شما زخم های باز روی پاهای خود دارید که می تواند توسط نمک و سایر مواد حمام پا تحریک شود.

همیشه با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی قبل از تلاش برای هر گونه رویکرد بهداشتی جدید برای ایمن بودن صحبت کنید. بهترین درمان های خانگی برای نوروپاتی در پا

خلاصه

حمام سم زدایی پا ممکن است ایده خوبی به نظر برسد. با این حال، شواهد محدود نشان می دهد که ان را در راه است که بسیاری از مردم ادعا کار نمی کند. بدن شما دارای اندام ها و سیستم های دیگر برای کمک به فیلتر کردن سموم است و در حال حاضر هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد انها می توانند با استفاده از حمام پای یونی از پاهای شما کشیده شوند.

حتما بخوانید
فواید یوگا برای لاغری و کاهش وزن

به همین دلیل، انجام این نوع حمام پا سموم را از بین نمی برد. با این حال، انها می توانند مزایای دیگری مانند ارامش و کاهش سطح استرس، افزایش سلامت و هیدراتاسیون پوست و کاهش التهاب در افراد مبتلا به اختلالات پوستی را فراهم کنند. سم زدایی پا به طور کلی بی خطر است، اما شما همیشه باید قبل از تلاش برای هر چیز جدید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید.

اطلاعات تماس فروشگاه دستگاه سم زدایی:

 • نـشـانـی
  تبــــریز، ولیعصر، بلوار ولیعصر، فلکه بازار، پاساژ حسینی، طبقه دوم، پلاك D2
 • تـلـفـن
  33298480 (۰41) 
 • موبايـل
  09397946996

پیشنهاد ما به شما

شکم درد همراه با نفخ

شکم درد همراه با نفخ؛ از علت تا هشدار خطر

گاهی یک علامت کوچک، نشانه ای برای یک بیماری جدی است. شکم درد همراه با …

دیدگاهتان را بنویسید