سه شنبه , 29 خرداد 1403

ادویه های رایج برای کاهش وزن

ادویه های رایج برای کاهش وزن

شاید این جمله را شنیده باشید که کاهش وزن از آشپزخانه شروع می شود. در حالی که کاهش وزن سالم نتیجه رژیم متعادل و ورزش است، اما رژیم غذایی نیز در این روند نقش مهمی را ایفا می کند. برای علاقه مندان به کاهش وزن  در ادامه چند نکته برای راهنمایی وجود دارد.

غذاهای هندی بدون افزودن ادویه های مختلف ناقص هستند. این ادویه ها نه تنها به غذا طعم می دهند بلکه نتایج فوق العاده ای را برای کاهش وزن نشان می دهند. به گزارش تایمزسوفاندیا، در اینجا چند ادویه موثر در کاهش وزن معرفی می شوند که برای دریافت بهترین نتیجه می توان آنها در برنامه غذایی خود گنجاند.

زردچوبه

زردچوبه دارای خواص ضدباکتریایی، ضدالتهابی، ضدویروسی و سرشار از آنتی اکسیدان است. این ادویه به افزایش میزان گرما در یک لحظه به بدن کمک می کند. سیستم گوارش را تقویت کرده و متابولیسم را افزایش می دهد. از زردچوبه می توان در تهیه غذاها، چای یا ترکیب با آب استفاده کرد.

دارچین

از اسموتی، پخت کیک گرفته تا کاری دارچین در تهیه غذاهای مختلف استفاده می شود. دارچین سرشار از آنتی اکسیدان ها و خواص ضدالتهابی است. نوشیدن آب دارچین هر روز صبح میزان متابولیسم را افزایش داده و منجر به کاهش سریع وزن می شود.

اگر فردی نسبت به انسولین مقاوم، کربوهیدرات های مصرفی به قند تبدیل می شوند که در کوانتوم مورد نیاز متابولیزه نمی شود و به چربی تبدیل می شود. دارچین می تواند به شکستن این چرخه و در نتیجه کاهش وزن کمک کند.

حتما بخوانید
مهم‌ترین واکسن‌های موردنیاز بزرگسالان

بیشتر بخوانید:معجزه عسل و دارچین در درمان بیماری ها

دارچین

دانه های رازیانه

دانه های رازیانه به طور معمول بعد از غذا به عنوان خوشبو کننده دهان و برای هضم غذا مصرف می شوند. این دانه ها می تواند به سرکوب گرسنگی کمک کنند، بنابراین شما را از پرخوری باز می دارد. دانه های رازیانه را می توان به چای یا انواع غذاها اضاف کرد یا صبح با آب گرم آن را مصرف کنید.

علاوه بر این، دانه های رازیانه سرشار از ویتامینA ، C و D به همراه آنتی اکسیدان ها است. همه اینها مسیر را برای کاهش وزن سالم هموار می کند.

زیره سبز

یک قاشق چایخوری دانه زیره خیس شده در طول شب می تواند در تسریع روند کاهش وزن موثر باشد. زیره سبز را می توان به انواع غذاها، نان ها یا سوپ ها اضافه کرد.

دانه شنبلیله

فیبر سرشار دانه های شنبلیله شما را برای مدت طولانی تری سیر نگه می دارد، بنابراین از پرخوری جلوگیری می کنند. شنبلیله می تواند به کاهش چربی و کالری دریافتی در رژیم غذایی کمک کند. این دانه ها با ایجاد احساس سیری هوس خوردن را از بین می برد که بزرگترین مانع در طول فرآیند کاهش وزن است.

بیشتر بخوانید:زالو درمانی و نحوه ی انجام آن

ادویه موثر در کاهش وزن

هل

مصرف هل با آب گرم در شب می تواند به افزایش میزان متابولیسم کمک کند. ملاتونین موجود در هل برای افزایش میزان متابولیسم گزینه ضروری محسوب می شود. میزان متابولیسم بالا به بدن کمک می کند تا چربی ها را سریع تر بچرخاند و انرژی بیشتری آزاد کند، بنابراین هل یک ادویه سالم برای مبارزه با چاقی به شمار می آید.

حتما بخوانید
دانه چیا؛ از خاصیت تا عوارض مصرف

فلفل سیاه

از تسکین احتقان گرفته تا کمک به کاهش وزن فلفل سیاه فواید مختلفی برای سلامتی دارد. برای کاهش وزن می توان کمی فلفل سیاه به چای سبز خود اضافه کرد و آن را دو تا سه بار در روز نوشید. مواد مغذی گیاهی موجود در فلفل سیاه به سوزاندن چربی های اضافی کمک می کند.

مترجم: الهه زارعی


۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۰۰

اشتراک گذاری (چگونه میتوانید این مطلب را برای دیگران بفرستید)

پیشنهاد ما به شما

معرفی 2 مقاله برتر از سایت Dentist Community

خدمات دندانپزشکی شامل پروسه های درمانی، ترمیمی و زیبایی می شود که سعی داریم از …

دیدگاهتان را بنویسید