سه شنبه , 1 خرداد 1403

5 داروی گیاهی برای بزرگ شدن قلب

Herbal-Remedies

بیماری های قلبی عروقی معروف به بیماری قلبی یا بیماری عروق کرونر به عنوان قاتل شماره یک در ایالات متحده شناخته می شود. رژیم غذایی و شیوه زندگی نقش مهمی در پیشگیری و درمان بیماری های قلبی ایفا می کند.

هنگامی که قلب از اندازه طبیعی بزرگتر می شود، بزرگی قلب رخ می دهد. بزرگی قلب می تواند به دلایل مختلفی از قبیل بیماری های قلبی و فشار خون بالا بوجود آید.

شخص دچار تنگی نفس، سرگیجه و سرفه می شود. اشعه X و کاردیوگرامها می تواند بزرگی قلب را تشخیص دهد. در واقع می توان با داروهای خانگی و طبیعی بزرگی قلب را درمان کرد 5 داروی گیاهی را توصیه می کنیم با این داروهای گیاهی به راحتی می تواند نتایج خوبی در مدت زمان بسیار کوتاه دریافت کنید.

زردچوبه

زردچوبه را به سیب زمینی، مرغ و سایر مواد غذایی اضافه کنید یا 2 قاشق چای خوری پودر زردچوبه را به یک لیوان آب (گرم) و یا به یک فنجان چای اضافه کنید و سپس آن را بنوشید. 2-3 بار در روز توصیه می شود.


فلفل هندی

¼ قاشق چای خوری فلفل هندی در 1 فنجان آب ریخته خوب مخلوط کنید هر روز حداقل 2 فنجان بنوشیدموثر ترین درمان برای بزرگی قلب است یا 1 قاشق غذا خوری   فلفل و سرکه را باهم مخلوط کنید و یکبار در روز بنوشید.

 


چای زنجبیل

یک فنجان چای زنجبیل  به این طریق که  1 قاشق ریشه زنجبیل، را ریز ریز کرده و به بک فنجان آب اضافه کنید. همچنین مقداری شکر اضافه کنید. می توانید از برگ های چای سبز و یا چای کیسه ای به این  آب بریزید  10-15 دقیقه بعد بنوشید.

حتما بخوانید
از کیست بارتولن چه می‌دانید؟

بابونه

روغن بابونه بر پارچه پنبه ای  یا توپ های پنبه می زنیم و به همه بدن می زنیم بمدت 10-15 دقیقه ماساژ می دهیم. باید  حداقل  دو بار در روز  و یک بار در شب بریزیم سیستم عصبی را آرا م می کند  و در نتیجه  از بزرگ شدن  قلب جلوگیری می کند. به غیر از این  می توانید یک فنجان آب را، به خوبی حرارت داده  سپس  چای بابونه  دم کرده حداقل 10 دقیقه قبل از خواب می نوشیم. این چای 3-4 بار هر روز توصیه می شود.


نعناع

برگ نعناع خشک شده را پودر می کنیم. سپس  2 قلشق چای خوری به یک فنجان آب می ریزیم.  هر روز 2-3 دفعه می نوشیم همچنین می توانید برگ نعنای خشک  پرا  به یک فنجان آب جوش ریخته  10-15 دقیقه بعد بنوشید هر روز 2 فنجان توصیه می شود.

گیاهان دارویی و مکمل برای بیماری های قلبی

برخی گیاهان و مکمل ها می توانند به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و درمان بیماری های قلبی تشخیص داده شده در گذشته کمک کنند. گیاهان و مکمل های متعددی در مبارزه با تصلب شرایین علت زمینه ای اکثر بیماری های قلبی کمک کند.

تصلب شرایین باعث تجمع پلاک در رگ ها می شود و جریان خون سرشار از اکسیژن به قلب و سایر اندام ها را مسدود می کند. به گزارش هلث لاین، این امر باعث حمله قلبی و حتی مرگ می شود. تصلب شرایین در کشورهای توسعه یافته امری شایع است.

حتما بخوانید
نحوه آروغ گرفتن نوزاد چطور است؟

گیاهان دارویی و مکمل برای بیماری های قلبی

در اینجا برخی از مکمل های غذایی که به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی کمک می کند معرفی می شوند:

کوآنزیم کیو10

کوآنزیم کیو 10 به عنوان یک ماده شیمیایی نقش مهمی در توانایی سلول برای استخراج انرژی از غذا دارد. از آنجا که قلب سخت ترین عضله در بدن است، بنابراین ضروری است قلب به طور مداوم از کوآنزیم کیو 10 برخوردار باشد تا انرژی لازم برای انجام کار خود را داشته باشد. این ماده شیمیایی با افزایش سن کاهش می یابد و کلسترول پایین نیز آن را از بین می برد.

این منبع معتبر مطالعاتی نشان می دهد مصرف مکمل های کوآنزیم کیو 10 ضمن کاهش استرس اکسیداتیو فعالیت آنزیم های آنتی اکسیدانی را افزایش و علائم بیماری های قلبی عروقی را تسکین می دهد. کوآنزیم کیو 10 ایمن است و به خوبی تحمل می شود و اگرچه به راحتی از طریق خوراکی جذب نمی شود، اما فرم “زیست فراهمی” تر جذب بهتری را در جریان خون ارائه می دهد باید مکمل کوآنزیم کیو 10 را مصرف کنید.

اسیدهای چرب امگا 3

اسیدهای چرب امگا 3 به عنوان مواد مغذی ضروری به کاهش التهاب ناشی از تصلب شرایین کمک می کنند، همچنین سطح تری گلیسیریدها را کاهش می دهند، اجزای چربی خون که رگ ها را مسدود می کنند. سطوح بالای تری گلیسیرید با تصلب شرایین و دیابت ارتباط دارد.

این منبع معتبر نشان می دهد مصرف اسیدهای چرب امگا 3 به طور معمول در ماهی یافت می شود با کاهش فشار خون، بهبود چربی خون از جمله کاهش تری گلیسیرید و کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی مرتبط است.

حتما بخوانید
درباره سوزش کف پا بخوانید

چای سبز

قرن هاست مردم سراسر جهان از چای سبز برای مزایای آن استفاده می کنند. این منبع مورد اعتماد یکی از اجزای اصلی آن، آنتی اکسیدان اپی‌گالوکتشین گالات را برای توانایی آن در محافظت از قلب بررسی می کند. این مطالعه با مصرف پنج تا شش فنجان چای سبز در روز فواید قابل توجهی را نشان می دهد. عصاره چای سبز نیز به عنوان مکمل به شکل کپسول موجود است.

انار

آب انار مانند چای سبز قرن هاست مصرف می شود، با این باور که این میوه قرمز یاقوتی باعث حفظ سلامتی می شود. دانشمندان مدرن این باور را در این مطالعه ثابت می کنند مواد شیمیایی آنتی اکسیدانی قوی در میوه و آب انار به معکوس شدن روند تصلب شرایین و کاهش فشار خون کمک می کند.

منیزیم و پتاسیم

یک مطالعه نشان می دهد مصرف مکمل های منیزیم فشار خون را کاهش می دهد و برای عملکرد کلی قلب و بیماری های قلبی مفید است. مطالعه دیگری نیز نشان می دهد مصرف رژیم غذایی پتاسیم برای بهبود عملکرد قلب و کمک به جبران افزایش فشار خون ناشی از نمک بالا مفید محسوب می شود.

سدیم کلرید یا نمک گزینه بدی است، اما جایگزینی نمک های منیزیم و پتاسیم به جای نمک می تواند فشار خون را کاهش دهد، همانطور که نتایج مطالعه نشان می دهند.

مخمر قرمز برنج

آیا باید کلسترول کاهش یابد، اما نمی خواهید از داروهای تجویزی استفاده کنید؟ مصرف این داروی قدیمی تهیه شد از ترکیب برنج تخمیر شده با مخمر توصیه می شود. مخمر قرمز برنج به عنوان یک استاتین طبیعی شناخته می شود. این در واقع پیدایش یکی از نخستین استاتین ها محسوب می شود و شواهد خوبی برای اثبات عملکرد آن وجود دارد، همچنین به کاهش درد ماهیچه ای مربوط به استاتین نیز کمک می کند.

حتما بخوانید
ادویه های رایج برای کاهش وزن

تخم کتان

گزینه طبیعی دیگر برای کمک به کنترل کلسترول وجود دارد، اما در صورت قرارگیری در معرض خطر بالا به احتمال زیاد نباید به جای داروها مصرف شود. تخم کتان سرشار از اسید چرب امگا 3 است که اغلب یک رژیم غذایی هوشمند برای قلب محسوب می شود. امگا 3 به کاهش فشار خون و التهاب نیز کمک می کند.

علاوه بر این، تخم کتان حاوی ترکیبات گیاهی غنی از فیبر به نام لیگنان هستند که باعث کاهش کلسترول و تجمع پلاک در عروق می شود. برای کسب بیشترین فواید برای قلب باید دانه ها انتخاب شوند نه روغن ها. دانه های تازه آسیاب شده روی سلامتی تاثیر می گذارند. در غیر این صورت تخم کتان مانند ذرت بدون هضم با عبور در بدن فواید آن برای سلامتی آن به صفر می رسد.

ویتامین K2

ویتامین K2 اغلب با سلامت بهتر قلب مرتبط است. یک مطالعه در سال 2014 نشان داد رژیم های غنی از ویتامین K مانند سبزی های برگ دار و سبز به کاهش خطر مرگ ناشی از مشکلات قلبی در افراد در معرض خطر بالای این بیماری کمک کننده است.

ویتامین K2 به عنوان یک ماده مغذی برای سلامت قلب و استخوان از رسوب کلسیم در جریان خون در عروق جلوگیری می کند. دانشمندان تصور می کنند افرادی که ویتامین K2 کافی دریافت نمی کنند، رسوبات کلسیم بیشتری در عروق خود داشته و بیشتر در معرض ابتلا به بیماری قلبی قرار می گیرند.

حفظ کلسیم در استخوان و خارج از عروق منجر به بهبود عملکرد رگ های خونی و کاهش سفتی عروق مربوط به سن می شود. مطالعات بالینی در حال انجام است تا مشخص شود آیا این ویتامین می تواند به کاهش انسداد منجر به حمله قلبی و سکته کمک کند یا خیر .

حتما بخوانید
سرطان ریه چیست؟ (همه چیز در مورد سرطان ریه)

رسوراترول

رسوراترول در گذشته توجه زیادی را به سمت خود جلب کرده است. در مورد مکمل های رسوراترول برای سلامت قلب مطالعه متوقف شده زیرا نتایج آزمایشات بالینی بسیار خیره کننده بوده است. برای افراد دارای ریسک جدی فواید زیادی وجود ندارد.

تحقیقات محدود و در برخی موارد مبهم است، اما افراد باید مواد غذایی سرشار از نوعی آنتی اکسیدان به نام پلی فنول مصرف کنند. رسوراترول به عنوان یک پلی فنول به طور طبیعی با سایر پلی فنول ها در مواد غذایی خاص وجود دارد، بنابراین شکلات تلخ، زغال اخته، انگور و پسته را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

استفاده از مکمل ها در بیماران پرخطر

برخی پزشکان معتقدند افرادی که چندین دارو برای فشار خون، دیابت و سایر بیماری های قلبی مصرف می کنند نباید از مکمل های گیاهی استفاده کنند. هیچ شواهد کارآزمایی بالینی وجود ندارد که استفاده از مکمل ها را  برای بهبود سلامت قلب و عروق در بیماران در معرض خطر حمایت کند.  قبل از شروع مصرف داروهای جدید طبیعی با پزشک خود برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی مشورت کنید.

چشم انداز

بیماری قلبی به عنوان یک بیماری جدی و خطرناک در ایالات متحده شناخته می شود. بیماری های قلبی را با کاهش عوامل خطر مانند حفظ فشار خون و سطح کلسترول سالم، مدیریت استرس، تغذیه سالم و ورزش زیاد می توان پیشگیری و حتی درمان کرد.

گیاهان و مکمل ها با کاهش فشار خون، بهبود تنفس و کمک به عملکرد بهتر قلب از ابتلا به بیماری های قلبی جلوگیری کرده و علائم آن را کاهش می دهند.

مترجم: الهه زارعی

پیشنهاد ما به شما

بیماری‌های مثانه

معرفی شایع ترین بیماری های مثانه + آشنایی با افتادگی مثانه (سیستوسل) در زنان

مثانه یکی از مهم ترین اعضای داخلی انسان است که وظیفه نگهداشتن و تخلیه کردن …

دیدگاهتان را بنویسید