سه شنبه , 29 خرداد 1403
تزریق ژل

تزریق ژل چیست و چه کاربردهایی دارد؟ + ویدیو انجام تزریق ژل صورت

معیارهای زیبایی از دید هرکس می‌تواند متفاوت باشد. بعضی صورت‌های استخوانی دوست دارند و بعضی صورت‌های پر. هیچ‌کس نمی‌تواند جذابیت هرکدام از این مدل‌ها را انکار کند. اما امروزه بسیاری از افراد گونه‌های پر و صورت‌های تپل را جذاب‌تر می‌دانند. حتی در بسیاری از موارد، لاغری صورت سن را بیشتر از عدد واقعی آن نشان می‌دهد. لاغری و فرورفتگی‌های صورت می‌تواند در نتیجه بیماری، تغذیه نامناسب، تغییرات هورمونی و قرار گرفتن در معرض نور خورشید باشد. در حال حاضر روش‌های زیادی برای رفع لاغری صورت وجود دارد. تزریق ژل یا فیلر یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای حجم‌دهی و جوان‌سازی پوست و به‌طورکلی زیباتر کردن چهره است. اگر می‌خواهید همه‌چیز را درباره تزریق ژل بدانید، با ما همراه باشید.


فهرست مطالب


تزریق ژل چیست؟

قبل از هر چیزی باید بدانید که تزریق‌ژل چیست و چه کاربردی دارد؟ تزریق ژل یک نوع عمل زیبایی غیرتهاجمی است. شما با انجام این کار به صورت خود را برجسته و زیبا خواهید کرد. دادن فرم دلخواه شما به گونه‌ها، لب و چانه از جمله کاربردهای این روش غیرتهاجمی است. این روش به زیبایی کلی صورت شما کمک زیادی کرده و نتیجه دلخواه شما را رقم می‌زند. از مزایای تزریق‌ژل می‌توان به ایمنی بالا، نداشتن حساسیت، ماندگاری بالا، ایجاد تغییرات فوری، کمک به برطرف شدن چین و چروک صورت و البته ایجاد فرمی زیبا و برجسته مطابق میل شما نام برد. این عمل در نواحی چانه، گونه و لب صورت می‌گیرد.

کاربردهای تزریق ژل چیست؟

تزریق‌ژل به طور کلی به منظور جوانسازی و حجم دهی پوست در قسمت‌های مختلف بدن به کار می‌رود. در واقع ژل از طرفی به عنوان فیلر، بافت زیر پوست را پر کرده و باعث افزایش حجم و شادابی آن می‌شود؛ و از طرفی دیگر با تحریک ساخت کلاژن به انعطاف پذیری و جوانسازی پوست کمک می‌کند. متداول‌ترین کاربردهای تزریق ژل شامل:

حتما بخوانید
برای آفتاب سوختگی چی خوبه؟ (۱۰ غذای درمان آفتاب سوختگی)

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب محبوب‌ترین کاربرد ژل برای حجیم سازی لب هاست. با تزریق‌ژل به لب تا 6 ماه لب حجیم بوده و فرم مطلوبی دارد. این تکنیک بیشتر در افرادی که لب‌های نازک یا نامتقارن دارند و مایل‌اند لب‌های حجیم‌تر و خوش فرم تری داشته باشند کاربرد دارد.

تزریق ژل

تزریق‌ژل لب با تکنیک‌های مختلفی انجام می‌شود؛ ژل لب روسی، عروسکی یا قلوه‌‌ای از پرطرفدارترین تکنیک‌ها هستند که تفاوت آنها در فرم لب و طبیعی یا فانتزی بودن آن است.

تزریق ژل صورت

ژل صورت می‌تواند به منظور حجم دهی و رفع چین و چروک به پوست تزریق می‌شود. پزشک با بررسی قسمت‌های مختلف پوست که نیاز به تزریق دارد، حجم و ناحیه تزریق‌ژل را انتخاب می‌کند. تزریق‌ژل به صورت به لیفت و حجم دهی قسمت‌های مختلف صورت مثل گونه‌ها،‌اطراف لب، چانه،‌ پیشانی و نواحی اطراف چشم کمک می‌کند. این روش می‌تواند به منظور متقارن سازی صورت، رفع چین و چروک و خطوط ریز در این نواحی مورد استفاده قرار گیرد.

تزریق ژل بینی

فیلر بینی به منظور رفع نواقص بینی و فرم دهی آن به آن استفاده می‌شود. ژل می‌تواند برجستگی تیغه بینی،‌ عدم تقارن،‌ افتادگی و قوز بینی را برطرف کند. این روش به عنوان یک جایگزین غیر تهاجمی برای عمل بینی استفاده می‌شود که البته دوام کمتری دارد. تزریق ژل بینی به عنوان فیلر برای کوچک کردن بینی کاربرد ندارد و بیشتر برای رفع نواقص بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تزریق ژل دست

با گذشت زمان پوست دست قوام خود را از دست داده و شل می‌شود. تزریق‌ژل به نواحی مختلف دست به جوانسازی و رفع چین و چروک پوست کمک می‌کند. توجه داشته باشید که برای حجیم سازی بازو می‌باید به ورزش‌های استقامتی روی بیاورید و تزریق ژل آن قدری حجم دهی ندارد که فرم بازو را تغییر دهد یا چین چروک‌های عمیق را پر کند؛ این روش تنها به لیفت پوست و رفع چین و چروک‌های ریز کمک می‌کند.

حتما بخوانید
تاثیر شیر مادر بر زردی نوزاد

تزریق ژل گونه

گونه‌ها ممکن است عضو کوچکی از بدن باشند، ولی زیبایی آن‌ها تاثیر بسزایی در زیبایی صورت شما دارند. تزریق‌ژل گونه نه فقط به زیبایی گونه کمک می‌کند، بلکه به از بین رفتن گودی زیر چشم و بهبود چین و چروک‌های لب و بینی که به خط خنده معروف است، کمک بسیاری می‌کند.

تزریق ژل

اگر استخوان گونه پایینی صورت شما صاف است یا به خاطر افزایش سن از بین رفته و صاف شده، تزریق‌ژل گونه می‌تواند همان معجزه‌ای باشد که دنبالش هستید. بسیاری از افراد با پیدایش اولین نشانه‌های پیری، حجم قابل توجهی از چربی را روی گونه‌های خود از دست می‌دهند. این دلیل به علت شل شدن پوست است و باعث می‌شود تا فرد ظاهر قبلی خود را از دست داده، زیر چشم‌هایش گود شده و چین و چروک‌هایی که مربوط به لب و بینی است برجسته‌تر از سابق نشان داده شود. با انجام این روش می‌توان به راحتی این مشکل را برطرف کرد. تنها در حدود ۲ تا ۳ سی سی تزریق نیاز هست تا زیبایی سابق خود با برگردانید.

کاندید مناسب تزریق ژل

تزریق‌ژل اغلب برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به جوانسازی پوست، رفع چین و چروک،‌ لیفت پوست و حجم دهی به نقاط خاصی از اندام احتیاج دارند. بنابراین متخصصان این روش را برای افراد بالای 35 سال توصیه می‌کنند و جوانان را به روش‌های دیگر تشویق می‌کنند. با افزایش سن پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و به همین دلیل در نقاط مختلف بدن شاهد چین و چروک‌های ریز و درشت خواهیم بود.

البته یکی از کاربردهای اصلی تزریق‌ژل،‌ اصلاح فرم و بهبود عدم تقارن است که در افرا جوان نیز کاربرد دارد. به عنوان مثال برای اصلاح نواقص بینی یا لب و حجم دهی به چنین نواحی می‌توان از تزریق‌ژل استفاده کرد. تزریق‌ژل هیالورونیک اسید یا پلی ال لاکتیک اسید می‌توان به تحریک ساخت کلاژن توسط پوست و در نتیجه جوانسازی پوست کمک کرد.

حتما بخوانید
معرفی 2 مقاله پرکاربرد از سایت dental-news

تزریق ژل برای چه افرادی مناسب نیست؟

تزریق ژل به عنوان یک روش بی خطر و بدون تهاجم محسوب می‌شود که عوارض شدید ندارد. به همین دلیل بسیاری از زیباجویان با خیال راحت به سمت این روش روی می‌آورند. مواد موجود در این ژل‌ها سازگار با بدن و زیست تخریب پذیر است و در بدن باقی نمی‌ماند؛‌ اما ممکن است در موارد نادر یک فرد به این ژل حساسیت داشته باشد که باید قبل از تزریق بررسی شود. همچنین بهتر است انتظارات خود از نتایج تزریق‌ژل را با واقعیات هماهنگ کنید و انتظار نداشته باشید که تزریق ژل بتواند بطور گسترده موجب رفع چین و چروک و خطوط عمیق پوست شود.

بهترین برند ژل چیست؟

ژل هیالورونیک اسید پرطرفدارترین فیلر برای حجیم سازی و رفع چین و چروک‌های صورت و بدن است. این نوع ژل توسط مهم‌ترین سازمان‌های بهداشتی و وزارت بهداشت تایید شده و ثابت شده که با کمترین عوارض و خطرات بهترین تاثیرگذاری را دارد. ژل هیالورونیک اسید نتایج آنی داشته و این نتایج بین 6 تا 18 ماه ماندگاری دارند؛ البته با گذشت زمان از میزان حجم و تاثیر ژل کاسته می‌شود.

تزریق ژل

محبوب‌ترین برندهایی که توسط متخصصان برای تزریق‌ژل مورد استفاده قرار می‌گیرد شامل ژوویدرم،‌ استایلج، رستلین، بلترو، تئوسیال و … می‌باشد. استفاده از برندهای معتبر در اطمینان از سلامت و امن بودن ژل تاثیر به سزایی دارد.

عوارض تزریق ژل چیست؟

تزریق‌ژل به عنوان یک روش غیر تهاجمی و بی خطر شناخته می‌شود که حتی در برخی افراد هیچگونه عارضه‌‌ای ندارد. اما این تکنیک مثل هر روش زیبایی دیگری با عوارضی همراه است متداول‌ترین موارد آن شامل:

  • تورم، کبودی و قرمزی ناحیه تحت درمان
  • عفونت یا زخم ناحیه تزریق
  • نتیجه نامطلوب مثل عدم تقارن، افزایش حجم بیش از حد و یا ایجاد توده
  • خونریزی جزئی از ناحیه تزریق
حتما بخوانید
خواص جوی دوسر (oats) چیست؟ (ارزش غذایی و خاصیت های جو دوسر)

توجه داشته باشید که برخی از این عوارض نتیجه عدم تبحر پزشک در تزریق‌ژل یا بی توجهی به رعایت مراقبت‌های بعد از عمل است. عوارضی مثل کبودی و تورم در برخی موارد و به صورت جزئی بروز پیدا کرده و با رعایت یک سری نکات در دوران نقاهت بهبود می‌یابد.

آشنایی با مراقبت‌های بعد از تزریق ژل

رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق‌ژل به جلوگیری از عوارض احتمالی و همچنین دستیابی به نتایج بهتر منجر می‌شود. مهم‌ترین مراقبت‌هایی که بعد از تزریق‌ژل باید رعایت کنید شامل:

  • حداقل تا دو هفته بعد از تزریق‌ژل از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید.
  • تا یک هفته از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب اجتناب کنید.
  • توصیه‌های پزشک در مورد ماساژ و لمس ناحیه تزریق را با دقت انجام دهید.
  • تا 48 ساعت از شستشو ناحیه تزریق خودداری کنید.

اگرچه بلافاصله بعد از تزریق‌ژل می‌توانید به کارهای روزمره خود برسید اما با رعایت مراقبت‌های توصیه شده توسط پزشک، عوارض عمل را به حداقل رسانده و نتایج ماندگارتری دریافت می‌کنید.

هزینه تزریق ژل چقدر است؟

هزینه تزریق ژل برای هر فردی متفاوت است. این هزینه ناحیه مورد تزریق، مارک ژل، متخصص زیبایی و تعداد سرنگ‌های زیبایی مورد استفاده شده، بستگی دارد. استفاده از بهترین مارک برای تزریق‌ژل صورت هم می‌تواند هزینه شما را بیشتر کند. اگر می‌خواهید از بهترین مارک‌ها استفاده کنید، سراغ برندهای آمریکایی (ژوویدرم و رستیل) بروید که بیشترین قیمت را دارند. برندهای اروپایی، قیمت متوسطی دارند. و برندهای کره‌ای و چینی موجود در بازار، کمترین قیمت را دارند.

سخن پایانی

تزریق‌ژل از ایمن‌ترین روش‌ها برای رسیدن به فرم دلخواه صورت است. این فعالیت زیبایی اگر در کلینیک معتبر انجام شود، کمترین میزان عوارض را به همراه خواهد داشت. در این مقاله سعی کردیم تمام چیزهایی که قبل از تزریق ژل باید از آن آگاهی داشته باشید را پوشش دهیم. با این حال باز هم برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل، حتما قبل از عمل انتظارات خود را به پزشک بگویید و سوالاتتان را با او مطرح کنید. اگر سوالی دارید می‌توانید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

حتما بخوانید
سنگ کلیه

سوالات متداول

فرق ژل و فیلر چیست؟

برای زیباسازی و حجم‌دهی به صورت از ژل یا فیلر استفاده می‌کنند. فیلر یک ماده طبیعی یا مصنوعی است که با تزریق به بافت صورت، چین و چروک‌ها را از بین برده و حجم صورت را افزایش می‌دهد. ژل‌ها خود نوعی فیلر هستند که تنها برای حجیم کردن ناحیه‌های خاصی از صورت استفاده می‌شوند. تزریق ژل لب، تزریق ژل چانه، ژل گونه و … بسیار رایج است.

آیا ژل در بدن جذب می‌شود؟

بله، ژل در بدن جذب می‌شود، اما سرعت جذب آن به نوع ژل و محل تزریق بستگی دارد. برخی از ژل‌ها به خوبی و برخی دیگر ممکن است نسبتاً کند در بدن جذب می‌شوند. همچنین محل تزریق هم تأثیر زیادی در جذب ژل دارد، به عنوان مثال ژل‌های تزریقی که در مناطقی با خونرسانی ضعیف تزریق می‌شوند، ممکن است کمتر در بدن جذب شوند.

پیشنهاد ما به شما

معرفی 2 مقاله برتر از سایت Dentist Community

خدمات دندانپزشکی شامل پروسه های درمانی، ترمیمی و زیبایی می شود که سعی داریم از …

دیدگاهتان را بنویسید